Sport 11.04.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:42.

STRELIČARSTVO: 7 medalja Katarine Zrinski

Streličarski klub Rijeka bio je organizator dvoranskog prvenstva Hrvatske za kategorije dječaka i djevojčica do 12 i do 14 godina. Nastupilo je 60-ak mladih streličara. Iako je turnir počeo u 9.30 sati ekipa SK “Katarina Zrinski” (s 9 streličara) krenula je na put rano ujutro u 5.30, ali usprkos svemu uspjeli su osvojiti čak 7 medalja.
U stilu olimpijskog luka među dječacima do 12 godina i ovaj put najbolji je bio Ivo Maček i osvojio zlatnu medalju i naslov državnog prvaka, Adrijan Hajdarović zauzeo je peto mjesto dok je Krešo Vurušić zauzeo sedmo mjesto. Među dječacima do 14 godina Antonio Vuk zauzeo je šesto mjesto. • U stilu golog luka među dječacima do 12 godina odlično je pucao Fran Kovačić i osvojio zlatnu medalju i naslov državnog prvaka. Izuzetno napeta i srčana borba vodila se za drugo mjesto gdje je bilo neizvjesno do posljednje strijele koju je naš Jan Miljan otpucao nešto slabije i tako na kraju osvojio brončanu medalju. U ovoj konkurenciji David Novak zauzeo je šesto mjesto. Među djevojčicama do 14 godina Melita Sandrin osvojila je brončanu medalju. • U stilu standardnog luka, u kategoriji djevojčica do 12 godina nastupila je Lucija Lesjak i osvojila zlatnu medalju i naslov državne prvakinje. • U stilu olimpijski luk dječaka do 12 godina, ekipa “Katarina Zrinski” u sastavu Ivo Maček, Adrijan Hajdarović i Krešo Vurušić osvojila je zlatnu medalju. • U stilu goli luk dječaka do 12 godina, ekipa u sastavu Fran Kovačić, Jan Miljan i David Novak osvojila je također zlatnu medalju. (Š)