Sport 28.03.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:42.

STRELIČARSTVO: Tri državna naslova

Streličarski klub Cekin iz Varaždina bio je organizator dvoranskog Prvenstva Hrvatske za kategorije kadeta, juniora, seniora i veterana. Pravo nastupa imali su streličari koji su ispunili normu na nekom od ovosezonskih dvoranskih turnira. Iz 25 klubova nastupio je ukupno 141 streličar sa ispunjenom normom. Iz streličarskog kluba “Katarina Zrinski” Čakovec nastupilo je 11 streličara, a bili su jedini klub koji je uspio sa šest streličara seniorske kategorije u olimpijskom luku s ispunjenom normom, nastupiti u dvije seniorske ekipe. Tako je prva ekipa Katarina Zrinski 1 u sastavu Krešimir Štrukelj, Karlo Cilar i Mladen Kodba uspjela nadmašiti ekipu Rijeke za 5 krugova te osvojiti zlatnu medalju i naslov prvaka Hrvatske. Uspješna je bila i druga ekipa Katarina Zrinski 2 u sastavu Igor Marković, Božidar Vurušić i Boris Ferlin koja je uspjela nadmašiti ekipu PSK iz Zagreba i osvojiti brončanu medalju.
U pojedinačnoj konkurenciji najnapetije je bilo u seniorskoj konkurenciji olimpijskog luka gdje je 16 najboljih iz kvalifikacija ušlo u eliminacijske borbe. Tu je najuspješniji bio Krešimir Štrukelj koji je nakon prvog mjesta u kvalifikacijama uspio u četiri borbe pobijediti svoje konkurente i na kraju osvojiti naslov prvaka Hrvatske. Mladen Kodba zauzeo je peto mjesto, Igor Marković deveto mjesto, Karlo Cilar bio je deseti, Božidar Vurušić zauzeo je 12. mjesto, a Boris Ferlin 15. mjesto. U veteranskoj konkurenciji Mihael Štebih ništa nije prepustio slučaju te je nakon prvog mjesta u kvalifikacijama upio zadržati koncentraciju i pobijediti u dvije borbe te osvojiti naslov prvaka Hrvatske. Regina Novak zbog nedostatka konkurencije u juniorskoj kategoriji nastupila je među seniorkama ali nije bila previše raspoložena pa je na kraju zauzela 10. mjesto. Najmlađi sudionik ovog prvenstva bio je naš jedanaestogodišnji Ivo Maček koji je ispunio normu za nastup među kadetima. Ivo je turnir otpucao jako dobro uz par manjih grešaka i na kraju zauzeo 9. mjesto. U konkurenciji dugog luka dobar nastup imao je Goran Cmrečak koji je u kvalifikacijama otpucao osobni rekord i dobro pucao u eliminacijskim borbama, no malo sreće falilo je da na kraju uzme medalju te je zauzeo četvrto mjesto. (Š)