Sport 18.04.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:42.

TENIS: Finale za Niku Šarić

OP RIJEKE, HTS DO 12
Finale za Niku Šarić
Na Otvorenom prvenstvu Rijeke za dječake i djevojčice do 12 godina nastupila je nekolicina mladih natjecatelja TK-a Franjo Punčec Čakovec.
Najbolji rezultat ostvarila je Nika Šarić, plasmanom u finale. U finalnom susretu bolja od nje bila je Kornelia Hunčak (TK Kastav) 5:7 6:4 6:3. Plasman u finale Nika je ostvarila pobjedama protiv Magdalene Jukić (TK Ragusa) 6:1 6:2 i Daniele Hunčak (TK Kastav) 6:2 6:4. Antonia Ružić plasirala se u polufinale turnira u kojem je zaustavljena od Kornelije Hunčak sa 6:3 6:1.
ŠIBENIK: ITF 10.000 $
I. Mekovec u finalu
Odličan tjedan u Šibeniku Iva Mekovec ipak nije okončala naslovom - nakon što je u polufinalu ovog ITF turnira iz ciklusa Bisera Dalmacije (nagradni fond 10.000 dolara) uvjerljivo pobijedila Austrijanku Janinu Toljan 6:0 6:3, od Čakovčanke je u finalnom susretu uspješnija bila Katarina Jokić (Srbija) 6:4 6:1. U prvom kolu Iva je pobijedila Anitu Husarić iz BiH 7:5 6:1, u drugom kolu Belgijku Margaux Brabant 6:2 6:1, a u četvrtfinalu Čehinju Evu Rutarovu 6:1 6:3.
ITF 10.000 $ HERAKLION
Finale za Mikulčić
Ema Mikulčić nije uspjela osvojiti ITF turnir tenisačica u grčkom Heraklionu (tvrda podloga, nagradni fond 10.000 dolara), Ruskinja Polina Lejkina slavila je protiv nje u finalu, nakon tri seta - 6:2, 6:7, 7:5. Plasman u finale Ema je ostvarila pobjedama protiv Bugarke Julije Stamatove 4:6 6:3 6:3, Njemice Hanne Landerer 6:4 6:1, u četvrtfinalu protiv prve nositeljice turnira Poljakinje Justyne Jegiolke uvjerljivo 6:1 6:3 i u polufinalu protiv Njemice Anne Zaja 6:4 7:6.