Sport 15.12.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:51.

Završen je jesenski dio natjecanja u Županijskoj ligi serijskim i standardnim zračnim oružjem

Četvrtim kolom završen je jesenski dio natjecanja u Županijskoj ligi serijskim i standardnim zračnim oružjem.

U gađanju serijskom zračnom puškom za kadetkinje prvo mjesto osvojila je Vitomira Turk članica Zelenbora iz Brezja s postignutih 189 krugova ispred klupske kolegice Lare Vrančić s 180 krugova , treće mjesto osvojila je Lara Kralj članica 6. travnja s postignutih 175 krugova. Nakon četvrtog kola  u pojedinačnoj konkurenciji kadetkinja vodi Vitomira Turk (Zelenbor) s prosjekom od 186,75 krugova. Na drugom mjestu je članica istog kluba Lara Vrančić s prosjekom od 182,25 krugova, a na trećem mjestu je Lara Kralj (6.travnja) s prosjekom od 174,00 krugova.

U kategoriji kadeta serijskom zračnom puškom postignuti su ovi rezultati: 1. Sloboda 517 krugova, 2.Omladinac 508 krugova, 3.Čakovec 507 krugova, 4. 6.travnja 504 kruga, 5.Zelenbor 487 krugova i 6.Strahoninec s 337 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji kadeta prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Goran Kolac (Sloboda) s 183 kruga. Drugo mjesto osvojio je Matija Kamenar (Omladinac) s 178 krugova, a treće mjesto s istim rezultatom ali slabijom drugom serijom osvojio je član Zelenbora Karlo Pajnogač.

Nakon četvrtog kola u kategoriji kadeta redoslijed na tablici je slijedeći: 1.Sloboda 22 boda, 2.Čakovec 19 bodova, 3.Omladinac 17 bodova, 4.Zelenbor 11 bodova, 5. 6.travnja 11 bodova i 6.Strahoninec 4 boda.  U pojedinačnoj konkurenciji nakon četvrtog kola vodi Goran Kolac (Sloboda) s prosjekom od 184,00 krugova. Na drugom mjestu je Karlo Pajnogač (Zelenbor) s prosjekom od 180,50 krugova, a na trećem mjestu Filip Rašperger (Sloboda) s prosjekom od 176,67 krugova.

U pojedinačnoj konkurenciji seniorki serijskom zračnom puškom prvo mjesto u ovom kolu osvojila je Anita Jagec (Strahoninec) s 282 kruga ispred klupskih kolegica Lucije Zdolec s 138 krugova i Valentine Šafarić s postignutih 115 krugova. Nakon četvrtog kola u vodstvu je Anita Jagec  s prosjekom od 232 kruga. U kategoriji seniora serijskom zračnom puškom postignuti su ovi rezultati: 1.Čakovec 1016 krugova, 2.Sloboda 988 krugova, 3.Mihovil 945 krugova, 4.Strahoninec 937 krugova i 5.Omladinac s 894 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji seniora prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s 362 kruga. Drugo mjesto osvojio je Matija Topolnjak (Sloboda) s 359 krugova, a treće mjesto osvojio je Antun Ladić (Mihovil) s postignutih 347 krugova.

Nakon četvrtog kola u kategoriji seniora redoslijed na tablici je slijedeći: 1.Čakovec, 20 bodova, 2.Sloboda 16 bodova, 3.Mihovil 10 bodova, 4.Strahoninec 8 bodova i 5.Omladinac s osvojenih 6 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji nakon četvrtog kola vodi Hrvoje Marčec (Sloboda) s prosjekom od 361,33 kruga. Na drugom mjestu je Damir Nemec (Čakovec) s prosjekom od 349,67 krugova, a na trećem mjestu je Sanimir Varga (Omladinac) s prosjekom od 343,75 krugova. U gađanju standardnom zračnom puškom za juniorke Daria Borko članica Zelenbora postigla je 402,9 krugova, a Jelena Horvat članica istog kluba 340,2 kruga. Nakon četvrtog kola u pojedinačnoj konkurenciji vodi Daria Borko s prosjekom od 401,9 krugova ispred klupskih kolegica Nikoline Medlobi s prosjekom od 394,5 krugova i Jelene Horvat s prosjekom od 342,3 kruga.

U gađanju standardnom zračnom puškom za juniore ekipa Zelenbora postigla je 1667,0 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) s 603,0 krugova.  Drugo mjesto osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) s 579,4 kruga, a treće mjesto osvojio je Luka Živko (Zelenbor) s postignutih 573,4 kruga. Nakon četvrtog kola na tablici vodi ekipa Zelenbora s osvojenih 8 bodova ispred Slobode s osvojenih 2 boda. U pojedinačnoj konkurenciji juniora nakon četvrtog kola vodi Filip Zadravec (Zelenbor) s prosjekom od 597,4 kruga. Na drugom mjestu je Marcel Dvorščak (Čakovec) s prosjekom od 573,5 krugova, a na trećem mjestu je Luka Živko (Zelenbor) s prosjekom od 563,1 krugova.

U gađanju standardnom zračnom puškom za seniore ekipa Zelenbora postigla je u ovom kolu 1816,2 kruga, a Omladinac 1620,1 krug. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Karlo Vrančić (Zelenbor) s 615,5 krugova. Drugo mjesto osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s 605,4 kruga, a treće mjesto Marko Peras (Zelenbor) s 603,8 krugova.

Nakon četvrtog kola redoslijed na tablici u kategoriji seniora je slijedeći: 1.Zelenbor 16 bodova, 2.Čakovec 9 bodova, 3.Omladinac 8 bodova i 4.Sloboda s osvojena 2 boda. U pojedinačnoj konkurenciji seniora nakon četvrtog kola vodi karlo vrančić (Zelenbor) s prosjekom od 612,2 kruga. Na drugom mjestu je Nenad Nemec (Čakovec) s prosjekom od 606,1 krugova, a na trećem mjestu Miroslav Turk (Zelenbor) s prosjekom od 601,3 krug. U gađanju standardnim zračnim pištoljem za seniore prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Alzasa s 1659 krugova ispred ekipe Mihovila s 1632 kruga i ekipe Slobode s postignutih 1443 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji seniora prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Saša Kralj (Alzas) s 565 krugova. Drugo mjesto osvojio je Antun Ladić (Mihovil) s 556 krugova, a treće mjesto Marijan Turk (Alzas) s postignutih 549 krugova. Nakon četvrtog kola na tablici vodi ekipa Alzasa s osvojenih 12 bodova ispred ekipe Mihovila s 8 bodova i ekipe Slobode s osvojenih 4 boda. U pojedinačnoj konkurenciji nakon četvrtog kola vodi Saša Kralj (Alzas) s prosjekom od 567,67 krugova ispred klupskih kolega Božidara Kolarić s prosjekom od 562,00  kruga i Ivice Takač s prosjekom od 554,50 krugova.

---------------------------------

Domaćin trećeg kola međunarodne regionalne „FIRST“ lige u gađanju standardnim zračnim pištoljem bilo je SD „Turnišće“ iz istoimenog slovenskog mjesta. U ovom kolu nastupilo je trinaest ekipa, a u pojedinačnoj konkurenciji četrdeset natjecatelja.

Prvo mjesto s osvojila je ekipa PLE Zalaegerszeg (H) s 1696 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa SD Jože Kerenčić (SLO) s 1694 kruga, a treće mjesto osvojila je ekipa Alzasa iz Čakovca s 1676 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Kevin Venta (Kovinar-Ormož) s 582 postignuta kruga. Za ekipu Alzasa nastupili su Saša Kralj koji je s 568 krugova osvojio peto mjesto, Božidar Kolarić osvojio je sedmo mjesto s 562 kruga, Ivica Takač dvadeset i treće mjesto s 546 krugova, a Marijan Turk osvojio je tridesetsedmo mjesto s postignutih 515 krugova.

Nakon trećeg kola na tablici vodi ekipa SD Jože Kerenčić (SLO) s 5077 krugova. Na drugom mjestu je ekipa PLE Zalaegerszeg (H) s 5075 krugova, a na trećem mjestu je ekipa Alzasa s postignutih 5044 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji četrdeset i tri natjecatelja nakon trećeg kola vodi Kevin Venta (Kovinar-Ormož) s 1742 kruga. Na drugom mjestu je Miklos Tatrai (Zalaegerszeg) s 1736 krugova, a na trećem mjestu je Saša Kralj (Alzas) s postignutih 1709 krugova.